NOVOSTAVBA DOMU V PODHŮŘÍ BESKYD

CHARAKTERISTIKY DOMU
2022
Celková architektonická studie stavby bez interiéru
2 samostatné objekty, rekonstrukce hospodářské budovy a novostavba rodinného domu

Architektonická situace na pozemku

Na místě původního domu, který se investor rozhodl zbourat navrhujeme novostavbu dvoupodlažního rodinného domu s otevřeným podkrovím v části denní místnosti. Z původní stavby ponecháváme obejkt garáže, dílny a skladu. Stávající sklep bude nadále přístupný ze zahrady.

Pohled ze zahrady.

Ke stávájícímu objektu navrhujeme nové zastřešené stání a chodník k novému domu. Otevíráme prosklenými dveřmi hospodářskou budovu do soukromé zahrady a vytváříme tak prostor pro možnosti her a plnohodnotné využití zahrady. Nová terasa domu je rovněž orientována do zahrady. Dům je situován pod prudkým svahem z jižní strany, základem návrhu bylo co nejvíce využít možnosti světla. zároveň se dům otevírá velkorysou okenní plochou ve štítu směrem na sever, kde je vidět panorama Beskyd.

Půdorys 1.NP

Vnitřní osvětlení i v podvečer zajistí střešní okna orientovaná na jihozápad a přes otevřenou galerii osvětlí prostor denní místnosti. Dům je navržen tak, aby rodiče dokázali plnohodnotně fungovat pouze v přízemí. Horní podlaží je pak určeno pro návštěvy nebo pobyt jejich dětí.

Půdorys 2.NP